Prevozy zomrelých zo zahraničia

prevozy zosnulých zo zahraničia

Prichádza leto a s ním aj častejšie cesty do zahraničia, no najmä dovolenky. Počas nich často túžime zažiť niečo nové, spoznať nové chute či vyskúšať veci nepoznané a riskantné. Veľakrát sa stretávame s tým, že ľudia pri nedodržiavaní pitného režimu dostali infarkt, preženú to s alkoholom, precenia svoje sily a schopnosti, pričom ľahko môže dôjsť k veľkej tragédii. Aby sme predišli nešťastiu, počas dovolenky v zahraničí treba dodržiavať základné zásady a opatrenia.

Čoho sa vyvarovať na dovolenke

Nebezpečenstvo predstavuje hlavne voda a more. K najčastejším príčinám úmrtí počas dovoleniek patrí práve utopenie v mori, ktoré môže postihnúť aj skúsených plavcov, inokedy môže byť dôvodom nešťastný pád do vody. V exotických destináciách je tiež dôležité vyhýbať sa vode z miestnych vodovodov, ktorá obsahuje rôzne baktérie a mohla by nám spôsobiť rôzne tráviace ťažkosti a zároveň by sme mali byť obozretní pri konzumovaní surových jedál z ulice, ktoré by nám mohli spôsobiť otravu jedlom. Dôležité je piť vodu a nápoje len v originálnych baleniach. Ďalším rizikom sú aj vysoké teploty, ktoré nemusia našinci dobré znášať a môžu im spôsobiť úpal, horúčky, či dokonca zvýšiť riziko infarktu a srdcovocievnych ochorení. Preto je nutné dodržiavať pitný režim a chrániť sa pred silným slnkom. Počas dovolenky mnoho ľudí, najmä mladých, túži aj po adrenalínových zážitkoch a spoznávaní nových a často nebezpečných miest, pri ktorých konajú na vlastnú päsť, alebo nedodržujú potrebné opatrenia. Aj v takýchto prípadoch dochádza k veľkým nešťastiam a preto je potrebné vedieť odhadnúť svoje skúsenosti a schopnosti. 

Čo robiť ak potrebujete prevoz nebohého zo zahraničia

Situácií, kedy môžeme byť počas pobytu v zahraničí vystavení nebezpečenstvu je naozaj mnoho, preto je potrebné riadiť sa pravidlami danej krajiny a dodržiavať zásadné opatrenia. Napriek všetkému, sa však každý z nás môže dostať do situácie, keď bude musieť riešiť smrť a prevoz blízkeho zo zahraničia. Preto je dobré vedieť, ako postupovať a na koho sa v takejto situácii obrátiť. Pohrebná služba Barezio Plus je v tomto prípade dôstojným pomocníkom. V prípade úmrtia nebohého v cudzine, zabezpečí prevoz zosnulého na Slovensko. Pohrebná služba Barezio Plus realizuje prevozy zo zahraničia prostredníctvom vlastných vozidiel so špeciálnym chladiacim zariadením. Pokiaľ ide o vzdialenejšiu destináciu, prepravu nebohého realizuje prostredníctvom leteckej dopravy, kedy je telo uložené v špeciálnej rakve. Zároveň Vám pomôže s vybavením všetkých potrebných zahraničných dokumentov, ako aj cestovného preukazu pre telo nebohého.

Pohrebná služba Barezio Plus je pripravená podať vám pomocnú ruku v každej ťažkej chvíli. Sme pripravení pomôcť Vám 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aby ste sa mohli dôstojne rozlúčiť so svojím blízkym a v pokoji smútiť bez ďalších starostí.

Call Now Button